Ανακοίνωση-Ενημέρωση

Αγαπητοί μαθητές, γονείς και κηδεμόνες,

Λαμβάνοντας υπόψιν τα μέτρα προστασίας από το νέο κορωνοϊό COVID-19 και για την ασφάλεια όλων μας, το σχολείο θα ξεκινήσει τη λειτουργία του για το σχολικό έτος 2020-21 με δύο περιόδους προσέλευσης – αποχώρησης των μαθητών:

1η περίοδος

Στην πρώτη περίοδο εντάσσονται οι μαθητές των Α – Γ – Ε τάξεων.

Ώρα προσέλευσης: 8:00-8:10

Ώρα αποχώρησης: 13:00 – 13:10

2η περίοδος

Στην δεύτερη περίοδο εντάσσονται οι μαθητές των Β – Δ – ΣΤ τάξεων.

Ώρα προσέλευσης: 8:15 – 8:25

Ώρα αποχώρησης: 13:15 – 13:25

Παρακαλούμε για την αυστηρή τήρηση των ωρών προσέλευσης – αποχώρησης προς αποφυγήν συνωστισμού.

Θέλουμε επίσης να σας ενημερώσουμε ότι για την τρέχουσα σχολική χρονιά δε θα λειτουργήσει κυλικείο στον χώρο του σχολείου.

Φροντίστε να υπάρχουν στην τσάντα των μαθητών φαγητό και άφθονο νερό, καθώς δε θα επιτρέπεται να γεμίσουν τα μπουκάλια τους στις βρύσες του σχολείου για τη δική τους ασφάλεια.

Προτείνεται να έχουν στην τσάντα τους περισσότερες από μία μάσκες ώστε να μπορεί ο μαθητής να αλλάζει μάσκα, όποτε κρίνεται απαραίτητο, καθώς επίσης και σακουλάκι για την αποθήκευση των χρησιμοποιημένων.

Ο Δ/ντης και ο Σύλλογος διδασκόντων.

Ευχαριστούμε.